Vyhlášení vítěze

Vyhlášení vítěze za měsíc prosinec a leden

Poslední úkol se ukázal být příliš náročným. Kombinace s koncem pololetí, kdy se vždy na studenty navalí velké množství práce, způsobila, že nám nedorazilo žádné správné řešení. Za prosinec a leden tak bohužel nemůžeme vyhlásit žádného vítěze. O to více se budeme těšit na vaše výtvory v novém kole soutěže, které dnes vyhlašujeme na téma "Věda v kuchyni".

 

Vyhlášení vítěze prvního kola soutěže za měsíc listopad 

Listopadový termín soutěže zcela ovládla 9. třída ZŠ T.G.M. v Hrádku nad Nisou.

Do projektu se zapojilo 23 žáků, téměř všichni hráli alespoň na jeden nástroj, všichni zpívali a asi polovina se podílena na výrobě nástrojů. Při výrobě pomohli i dva vyučující a dva tatínkové (vyvrtání děr do kovových částí nástrojů, obstarání některých kovových součástek, montáž ). Popisky a názvy nástrojů vymysleli rovněž samotní žáci (s korekturou třídní učitelky Jany Czuchové).

Dokázali sestrojit neuvěřitelných 17 hudebních nástrojů. Většina z nich vzbuzuje skutečně obdiv nad kreativitou autorů a je vidět, že výrobě věnovali opravdu hodně času. Na výsledku je to znát a stará známá píseň "Já jsem muzikant" získává díky 9. třídě nové a netušené dimenze. 

Na počest vítězům a pro potěšení všem návštěvníkům těchto stránek si dovolujeme vložit prezentaci jednotlivých hudebních nástrojů s popisem a fotodokumentací, kde je zároveň odkaz na hudební klip. Nahrávka ve formátu mp3 je ke stažení zde.

Výsledek dlouhé a poctivé práce 9. třídy ZŠ T.G.M. v Hrádku nad Nisou nás opravdu nadchl a budeme se moc těšit na další kola soutěže. Pro vítěze jsou opět připravené zajímavé a hodnotné ceny, které se k nim brzy dostanou...

 

Vyhlášení vítěze prvního kola soutěže za měsíc říjen 

Na prvním místě se umístil kroužek ze Základní školy Turnov (28.října 18, 511 01 Turnov, okres Semily) pod vedením Pavla Jirmana. Členové týmu: Jan, Lukáš, Dominik, Rozálie, Lenka, Jirka, Leona, Denisa.

Jejich hudební nástroje jsou často originální a při poslechu hudební nahrávky, kterou společně secvičili, jsme se přenesli do šedesátých let minulého století, do časů Woodstocku...opravdu velice povedené...

A samozřejmě, jak jsme slíbíli v zadání, získává vítěz zajímavou cenu. 

Pro inspiraci ostatním a na počest vítězům si dovolujeme vložit prezentaci jednotlivých hudebních nástrojů společně s nahrávkou.


 

esfeumsmtopvlk2011 (c) iQpark Liberec
realizace Capsa.cz